Šaty pre každú ženu

Spoločenské šaty na stužkovú

Mám stužkovú slavnosť čo si oblečiem ?

Chlapci by mali mať na sebe tmavý večerný oblek, košeľu rôznorodej farby, kravatu, čierne topánky a opasok, tí to majú o niečo jednoduchšie. Slečny to majú o niečo ťažšie. Na stužkovú slávnosť by mali zavítať v dlhých večerných plesových šatách.

Tým však nie je, ešte nič u konca. Najhoršie by bolo keby si vybrali  slečny rovnaký model a farbu šiat. Čo by naozaj danú situáciu skomplikovalo. Dnes sú, spoločenské pravidla oveľa menej prísnejšie a preto sa podobná udalosť stáva málokedy pretože majú možnosť vyberať z rôznych druhov nákupu, rôzneho tovaru. Avšak úplnú istotu budete mať, ak si spravíte zoznam a dievčatá napíšu farbu a model šiat. Tak sa uistíte pre nemilou situáciou. Na niektorých webových stránkach môžete nájsť aj takúto možnosť.

Ak budete pozvaní na podobnú slávnosť do zahraničia môže vás napríklad zaujímať, že napríklad V Poľsku robia ples presne 100 dní pred maturitnými skúškami. V Nemecku by ste si možno spravili hanbu keby ste zavítali v plesových šatách pretože ich ples má voľnejšiu atmosféru a preto študenti neváhajú prísť v jeansooch a tričkách. V Írsku vás možno prekvapí čas plesu. Koná sa zvyčajne po maturitných skúškach a prijímačkách na vysokú školu. Vo Francúzsku dokonca študenti nekonajú plesy na strednej, až keď sú na vysokých školách.

Napríklad v takom Lotyšsku sa konajú až 2 plesy. Prvý ples sa koná 100 dní pred maturitou a druhý ples je po maturite. Možno vás prekvapí, že v USA sa zvyčajne plesy zakazujú ale konajú sa bankety kde sa vyžaduje pre chlapcov smoking pre dievčatá spoločenské šaty.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Šaty na spoločenskú udalosť a označený , , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.